УСПЕШНА АКЦИЈА БЕСПЛАТНИХ ПРЕВЕНТИВНИХ ПРЕГЛЕДА

У склопу акције бесплатних превентивних прегледа која је одржана 16.12.2018. године у Општој болници Зрењанин и Специјалној болници за плућне болести Зрењанин, у организацији Министарства здравља Републике Србије, одзив грађана је био велики, обављено је укупно 228 прегледа.

У Општој болници Зрењанин је обављено 181 прегледа, од тога 93 офталмолошка прегледа и 88 лабораторијских анализа – тумор маркери (ЦЕА и ЦА 19-9).
У Специјалној болници за плућне болести Зрењани је обављено 47 превентивних пулмолошких прегледа.

Бесплатни превентивни прегледи организовани су током целе године у циљу очувања здравља становништва. Кроз овакав вид прегледа, грађани имају прилику да на време открију и оне болести које су прикривене и не дају симптоме. А када се такве болести препознају одмах на почетку, лечење је и ефикасније и једноставније.

ПРЕДСТАВЉЕНИ НОВИ ЛЕКАРИ СПЕЦИЈАЛИСТИ И СУБСПЕЦИЈАЛИСТИ

На конференцији за медије одржаној у Општој болници „Ђорђе Јоановић” Зрењанин, в.д.директора, др Игор Китареску …