САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

Обавештавамо суграђане да се због актуелне епидемиолошке ситуације услед наглог повећања броја пацијената заражених вирусом Sars-Cov-2 и због повећане могућности интрахоспиталног ширења заразе, у Општој болници Зрењанин продужава обустава рада амбуланти Специјалистичке поликлинике почев од 30.11.2020. године, на период од 14 дана. За све заказане прегледе који су обухваћени периодом обуставе, биће одређени накнадни термини. Сви пацијенти који имају приоритетне упуте, сва хитна стања биће прегледана у Ургентном центру. Дијагностика, која је хитна за малигнитете и за остала хитна стања биће спроведена одмах.
Смештајни капацитети за пацијенте позитивне на Corona вирус су проширени. Завршени су радови на санацији и адаптацији гасне инфраструктуре за медицински кисеоник и ваздух у згради Одељења психијатрије, капацитета 80 болесничких постеља, која је одмах стављена у функцију за смештај ових пацијената, поред постојећих смештајних капацитета у згради Службе педијатрије и Инфективног одељења.

НАБАВЉЕНА САВРЕМЕНА КАРДИОЛОШКА ОПРЕМА СРЕДСТВИМА ПОКРАЈИНСКОГ СЕКРЕТАРИЈАТА ЗА ЗДРАВСТВО

Др Игор Китарески, в.д. директора Опше болнице Зрењанин је на конференцији за медије представио нову …