Саопштење за јавност

Скупштина Града Зрењанина је одобрила средства за реализацију пројекта Опште болнице „Ђорђе Јоановић“ Зрењанин за унапређење здравствене заштите кардиолошких болесника у износу од 2.500.000 динара у 2023. Години. То су средства опредељена за долазак интервентних кардиолога са Института за кардиоваскуларне болести Сремска Каменица.

Захваљујући изузетној сарадњи Града Зрењанина и Опоште болнице Зрењанин, од сутра, па сваког четвртка ће долазити интервентни кардиолози из ИКВБ Сремска Каменица за потребе Ангио сале, како би се укинула листа чекања за уградњу стентова. Истовремено, Проф. Др Драган Ковачевић, такође из ИКВБ Сремска Каменица, наставља да долази једном недељно и ради имплементацију пејсмејкера. Он долази већ годину дана и успели смо да укинемо листу чекања.

Ове кораке је менаџмент Болнице предузео како би се премостио период док наши лекари не заврше специјализације и обуке, како би били у могућности да самостално раде у пуном обиму.

Менаџмент Опште болнице Зрењанин