ПРИЈАВЕ ЗА СКРИНИНГ РАКА ДОЈКЕ НА МОБИЛНОМ МАМОГРАФУ

Мобилни мамограф чијим радом руководи Институт за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“ уз подршку Министартва здравља, ће до 15.07.2022. године У Општој болници „Ђорђе Јоановић“ Зрењанин вршити организовани скрининг рака дојке на територији општине Зрењанин, за све заинтересоване жене старости од 45 до 69 година које се већ не лече од рака дојке и које у последње две године нису радиле мамографију, као и за жене после 40-те године старости, које у породици у крвном сродству имају оболеле од карцинома дојке.

Прегледи се могу заказати на бр.тел: 064/834-3696 радним данима од 08.00 до 14.00 часова, од понедељка, 13.06.2022.године.

Прегледи ће се обављати радним данима у поподневним сатима и суботом и недељом од 09.00 до 19.00 часова.
Покретни мамограф је смештен на улазу у болнички круг (из Болничке улице), између Ургентног центра и Одељења патологије, преко пута Шинвоза.

ЗАКАЗИВАЊЕ ПРЕГЛЕДА ЗА СКРИНИНГ АНЕУРИЗМЕ АБДОМИНАЛНЕ АОРТЕ

Подсећамо суграђане де је у Општој болници Зрењанин у току скрининг анеуризме абдоминалне аорте. На …