ПРОСЛАВА СВЕТОГ НЕКТАРИЈА ЕГИНСКОГ

Слава капеле која се налази у кругу болнице и Слава Онколошког одељења Опште болнице Зрењанин – Свети Нектарије Егински, обележена је 22.11.2021. године на традиционалан начин, у присуству верника, свештенства, здравствених радника, грађана и бивших и садашњих онколошких пацијената.
Свети Нектарије Егински прославља се у народу као велики заштитник и пред Богом заступник оболелих од малигних болести. У Капели, у болничком кругу је одржана Литургија и резање Славског колача.
Кумови Славе су Златинка и Душан Лалић. Кумство за наредну годину су преузели Прим. др Недељка Бошков, Мира Грујић и Радинка Крчмарик.

ГРАД ОБЕЗБЕДИО ДОДАТНУ ОПРЕМУ ЗА ТЕРАПИЈУ КИСЕОНИКОМ ЗА ЛЕЖЕЋЕ БОЛЕСНИКЕ ОБОЛЕЛЕ ОД ВИРУСА КОВИД-19

Град Зрењанин обезбедио је и уступио на коришћење Општој болници “Ђорђе Јоановић” Зрењанин додатну опрему …