ПРОШИРУЈУ СЕ КАПАЦИТЕТИ ЗА БОЛЕСНИКЕ ОБОЛЕЛЕ ОД Covid-19

С обзиром на то да су капацитети за болеснике оболеле од вируса Covid-19, који обухватају 110 постеља у Општој болници Зрењанин скоро попуњени, отварају се додатни капацитети са 40 постеља у згради Интерног одељења, у простору Одељења дерматовенерологије и Неурологије.
В.д. директора болнице др Игор Китареску је истакао да је притисак на амбуланте на Инфективном одељењу изузетно велик и замолио грађана за разумевање. У преподеневним сатима раде три амбуланте, у поподневним две амбуланте, а након 22.00 х ради једна амбуланта за хитна стања.
„Некада преглед, који подразумева снимање рендгеном и лабораторијске анализе траје и по три сата, а без ових налаза је немогуће проценити станје пацијента“.

ГРАД ОБЕЗБЕДИО ДОДАТНУ ОПРЕМУ ЗА ТЕРАПИЈУ КИСЕОНИКОМ ЗА ЛЕЖЕЋЕ БОЛЕСНИКЕ ОБОЛЕЛЕ ОД ВИРУСА КОВИД-19

Град Зрењанин обезбедио је и уступио на коришћење Општој болници “Ђорђе Јоановић” Зрењанин додатну опрему …