И ОВОГ ВИКЕНДА – 14. И 15. АВГУСТА 2021. ПРЕВЕНТИВНИ ПРЕГЛЕДИ У ОПШТОЈ БОЛНИЦИ ЗРЕЊАНИН

У склопу акције коју организује Министарство здравља Републике Србије, у суботу – 14. августа и у недељу – 15. августа 2021. године биће организовани превентивни прегледи у Општој болници „Ђорђе Јоановић“ Зрењанин за све заинтересоване грађане.
Право на прегледе имају и грађани који нису здравствено осигурани, потребно је понети неки идентификациони документ (лична карта, пасош, возачка дозвола).
Прегледи ће се вршити у периоду 8.00 – 14.00 сати по следећем распореду:
14.08.2021. – субота:
– Општи интернистички преглед – шалтер бр. 7 Специјалистичке поликлинике
– Општи офталмолошки преглед – рано откривање очних болести – шалтер бр. 6 Специјалистичке поликлинике
– Преглед оториноларинголога – шалтер бр. 5 Специјалистичке поликлинике
– Преглед ендокринолога – шалтер бр. 8 Специјалистичке поликлинике
– Преглед уролога – шалтер бр. 2 Специјалистичке поликлинике
– Преглед гинеколога – шалтер бр. 12 Специјалистичке поликлинике
– Општи педијатријски преглед – у згради Службе педијатрије – улаз за здраву децу (са стране)
– Лабораторијске анализе – комплетна крвна слика, мерење шећера у крви

15.08.2021. – недеља:
– Општи интернистички и кардиолошки преглед – шалтер бр. 7 Специјалистичке поликлинике
– Преглед дерматолога – рано откривање малигнитета коже – шалтер бр. 11 Специјалистичке поликлинике
– Преглед хирурга – шалтер бр. 3 Специјалистичке поликлинике
– Превентивни преглед деформитета стопала код деце – преглед ортопеда – шалтер бр. 1 Специјалистичке поликлинике
– Преглед гастроентеролога – шалтер бр. 8 Спцијалистичке поликлинике
– Ултразвук абдомена – шалтер радиологије. Пре овог прегледа не доручковати.
– Лабораторијске анализе – комплетна крвна слика, мерење шећера у крви

Апелујемо на грађане да су ово први (превентивни) прегледи, а не контроле раније откривених болести.
Неопходно је придржавање епидемиолошких мера – ношење маске, растојање од 2 m.

ПРЕВЕНТИВНИ БЕСПЛАТНИ ПРЕГЛЕДИ 7. И 8. АВГУСТА 2021. У ОПШТОЈ БОЛНИЦИ ЗРЕЊАНИН

У склопу акције коју организује Министарство здравља Републике Србије, у суботу – 7. августа и …