АКТУЕЛНА СИТУАЦИЈА У ОПШТОЈ БОЛНИЦИ ЗРЕЊАНИН

С обзиром на то да је у претходном периоду присутан тренд пада броја пацијената оболелих од вируса Covid – 19, од 01.06.2021. године је у Општој болници “Ђорђе Јоановић” смањен број постеља на Инфективном одељењу са 126 на 70 постеља, од којих су све покривене прикључцима за респиратор.
Служба педијатрије је враћена у свој простор (окречен и дезинфикован), као и ОРЛ одељење, а у Специјалистичкој поликлиници је повећан капацитет рада. Такође је кренуо елективни програм операција, а Ангио сала је кренула са радом једном недељно, до даљег.
Тест на корона вирус (Антигенски тест, не старији од 72 сата) је обавезан за све болеснике за пријем на стационар.
Укупан број лежећих болесника, на данашњи дан (09.06.2021.), оболелих од вируса Covid -19 je 26, од тога je 20 позитивних на Covid, а у превентивној изолацији 6 болесника, на респиратору је 1 болесник, а 1 на високопроточном оксигенатору. Број прегледа у амбуланти за претходна 24 сата је 16, и то 10 првих и 6 контролних прегледа.
На Одељењу специјалистичко консултативних прегледа је у априлу урађено 5276 прегледа, у нају 5352 прегледа.

И ОВОГ ВИКЕНДА – 14. И 15. АВГУСТА 2021. ПРЕВЕНТИВНИ ПРЕГЛЕДИ У ОПШТОЈ БОЛНИЦИ ЗРЕЊАНИН

У склопу акције коју организује Министарство здравља Републике Србије, у суботу – 14. августа и …