ПРИЈЕМ КОД ГРАДОНАЧЕЛНИКА ПОВОДОМ ОБЕЛЕЖАВАЊА МЕЂУНАРОДНОГ ДАНА СЕСТРИНСТВА

Поводом Међународног дана медицинских сестара – 12. маја, градоначелник Зрењанина Симо Салапура организовао је пријем за представнике здравствених установа града.
Присуствовали су помоћник директора Опште болнице “Ђорђе Јоановић”- Мр сци др Душан Сланкаменац, директор Дома здравља “Др Бошко Вребалов”- др Здравко Ждрале и директорка Специјалне болнице за плућне болести “Др Васа Савић”- Прим Мр мед сци др Светлана Јовановић. Градоначелник је заједно са директором Градске народне библиотеке „Жарко Зрењанин“ Миланом Бјелогрлићем честитао Међународни дан сестринства и као симболичан знак велике захвалности уручио почасне чланске картице библиотеке које ће бити подељене свима који су учествовали у збрињњавању оболелих од Корона вируса. То је, како је навео градоначелник, један од начина, да се Град Зрењанин и Библиотека захвале свим медицинским радницима на пожртвованости и професионалности.
Затим су гошће градоначелника биле Ђурђица Шљапић, председница Савеза здравствених радника Зрењанин, као и Атина Стевановић, медицинска сестра Опште болнице Зрењанин и Гордана Басарић, медицинска сестра Дома здравља Зрењанин чији је пожртвован рад Савез препознао и наградио их Сребрним знаком.
Савез здравствених радника Зрењанин ће поделити захвалнице свим здравственим установама у Округу, јер су сви поднели подједнак терет у лечењу и нези пацијената.
Међународни дан медицинских сестара обележава се у знак сећања на дан када је рођена Флоренс Најтингел, зачетница модерног сестринства и професионалног образовања медицинских сестара.

Данас медицинске сестре, представљају готово 50 одсто глобалне здравствене радне снаге. Оне имају кључну улогу у промоцији здравља, превенцији болести и пружању здравствене неге.

Ове године, Међународни дан медицинских сестара и техничара обележава се под слоганом Сестринство – глас да поведе: визија здравства будућности.