ГРАЂАНИ СА СИМПТОМИМА РЕСПИРАТОРНИХ ИНФЕКЦИЈА СЕ ЈАВЉАЈУ ДОМУ ЗДРАВЉА

Грађани који имају симптоме респираторних инфекција (повишена температура, учестали кашаљ, отежано дисање) јављају се искључиво у Центар за респираторне инфекције Дома здравља (Барањска 18 – на Зеленом пољу), који ради од 7.00 до 20.00 часова.
Одељење за збрињавање и пријем ургентних стања (Ургентни центар) Опште Болнице Зрењанин није предвиђен за збрињавање ових пацијената, како се не би мешали са пацијентима који немају респираторне инфекције и како се не би реметило збрињавање других хитних стања.
Апелујемо на суграђане са респираторним симптомима да не чекају ноћ, него да се на време јаве изабраном лекару путем телефона, који ће их најавити и заказати преглед у Респираторном центру Дома здравља, како би се обавили неопходни прегледи и дијагностика. Након комплетне тријаже, уколико је потребно даље болничко лечење, лекари Дома здравља, пацијента упућују у установу следећег нивоа заштите, односно надлежне опште болнице.

АКТИВНОСТИ ЦЕНТРА ЗА ЖРТВЕ СЕКСУАЛНОГ НАСИЉА

У Општој болници „Ђорђе Јоановић“ Зрењанин је 28.09.2020. године одржан састанак радне групе Центра за …