МЕЂУНАРОДНИ ДАН MEДИЦИНСКИХ СЕСТАРА И МЕЂУНАРОДНИ ДАН БАБИЦА

Међународни дан медицинских сестара (12. мај) и Међународни дан бабица (5.мај) су ове године у Општој болници Зрењанин обележени након завршетка ванредне ситуације.
Светска здравствена организација је 2020. годину прогласила за „Годину медицинских сестара и бабица“ указавши на значај ових професија у здравственој заштити.
Општа болница „Ђорђе Јоановић“ Зрењанин и Удружење здравствених радника Опште болнице Зрењанин су поводом обележавања ових датума уручиле Посебна признања за залагање и посебан допринос на унапређењу квалитета рада у струци појединцима и одељењима.
Поводом Међународног дана медицинских сестара и техничара посебна признања су уручена медицинским сестрама: Андријани Сантовац, Моники Сабо, Николини Лолић, Николи Николићу, Деси Бељин, Дрени Грубишић, Јелени Радованов и Слађани Кнежевић.
Групна признања су уручена Одељењу за пријем и збрињавање ургентних стања са амбулантама ПТА 2 и ПТА 3 и Одсек хемодијализе.
Поводом обележавања Међународног дана бабица посебна признања су уручена бабицама: Данијели Зељковић, Еви Радосав и Жељки Михајлов.

ОПШТА БОЛНИЦА ЗА ВРЕМЕ И НАКОН ВАНРЕДНОГ СТАЊА

На конференцији за медије која је одржана 15.05.2020. године, директорка Опште болнице „Ђорђе Јоановић“ Зрењанин, …