ЛАПАРОСКОПСКИ СТУБ И ОПЕРАЦИОНИ СТО ЗА ЕФИКАСНИЈЕ ХИРУРШКЕ ИНТЕРВЕНЦИЈЕ У БОЛНИЦИ У ЗРЕЊАНИНУ

На конкурсу Покрајинског секретаријата за здравство Општа Болница “Ђорђе Јоановић” Зрењанин је добила 12.000.000,00 динара за набавку лапароскопског стуба са дуплим сетом инструмената и из средстава текуће буџетске резерве је добила средства за набавку хируршког операционог стола у износу од 4.799.293,20 динара, као бонус због успешно спроведених 17 јавних набавки у 2018. години.
Циљ набавке нове опреме јесте да се пацијентима пружи адекватна здравствена услуга у што краћем року, а лекарима олакша рад.
Др Марија Ђујић – специјалиста опште хирургије истиче да је овај лапароскопски стуб много савременији од претходног, што је од великог значаја за становнике Средњобанатског региона, слика је много боља, брже и квалитетније се ради, скраћује се време операције. Поред тога омогућава и неке процедуре које до сада нису могле бити рађене, као што су операције колона. Време чекања на операције је краће, а опоравак након операције бржи и лакши.
Укупан број операција, само на Општој хирургији је око 2000 годишње, од тога је око 500 лапароскопских операција.