ПРОСЛАВА СВЕТОГ НЕКТАРИЈА ЕГИНСКОГ

Слава капеле која се налази у кругу Болнице и Слава Онколошког одељења Опште болнице Зрењанин – Свети Нектарије Егински, обележена је 22.11.2019. на традиционалан начин, у присуству великог броја верника, свештенства, здравствених радника, грађана и бивших и садашњих онколошких пацијената.
Свети Нектарије Егински прославља се у народу као велики заштитник и пред Богом заступник оболелих од малигних болести. У Капели, у болничком кругу је одржана Литургија и резање Славског колача.
Кумa овогодишње Славе је Прим. др Недељка Бошков, лекар у пензији, некадашња начелница Онколошког одељења. Кумство за наредну годину је преузела Мира Грујић, некадашњи онколошки пацијент.

Захвалница пацијента

Zashvaljujući njima,još uvek dišem, medicinarima zahvalnicu pišem! Za spas drugih,daruju sebe, znanjem spasavaju mene i …