БЕСПЛАТНИ ПРЕВЕНТИВНИ ПРЕГЛЕДИ ЗА СВЕ ГРАЂАНЕ 22.09.2019.

Након летње паузе, здравствене установе у Републици Србији настављају са реализацијом бесплатних превентивних прегледа за све грађане, у организацији Министарства здравља Републике Србије.
У недељу, 22.09.2019. године биће организовани бесплатни превентивни прегледи у Општој болници „Ђорђе Јоановић“ Зрењанин и у Дому здравља „Др Бошко Вребалов“ Зрењанин за све заинтересоване грађане, у периоду 8.00 – 16.00 сати, и то:

• У Дому здравља Зрењанин, у амбулантама у Зрењанину – I амбуланта (Трг Доситеја Обрадовића бб) и IX амбуланта (Косте Абрашевића бб):

– ЕКГ и мерење крвног притиска,
– Гликемија;

• У Општој болници Зрењанин:

– Тумор маркери – ПСА (карцином простате код мушкараца) – у Биохемијској лабораторији
– Ултразвук абдомена– на Одељењу радиологије
– ОРЛ преглед – шалтер бр.5 Специјалистичке поликлинике

Тумор маркер ПСА се ради код мушкараца старијих од 50 година.

За ултразвук абдомена пацијент након 20.00 часова претходног дана не треба да уноси храну, на дан прегледа не уноси ни храну ни течност.

Право на прегледе имају и грађани који нису здравствено осигурани, потребно је понети неки идентификациони документ (лична карта, пасош, возачка дозвола).