ЧУВЕНИ ЛЕКАР ИЗ КАМЕНИЦЕ ПУН ЕМПАТИЈЕ ПРЕМА РОДНОМ ГРАДУ

У интересу грађана Средњобанатског округа који гравитирају ка Општoј болници „Ђорђе Јоановић“ Зрењанин, а захваљујући разумевању Покрајинског секретаријата за здравство, менаџмента Института за кардиоваскуларне болести Војводине на челу са начелником Инвазивне хемодинамске и радиолошке дијагностике др Драганом Дебељачким, те Опште болнице Зрењанин, успостављена је сарадња која подразумева да се сви пацијенти код којих је индикована инвазивна процедура – отварање суженог или запушеног крвног суда и уградња потпоре – стента како би се успоставио пун проток крви кроз срчане артерије подвргну овој интервенцији у што краћем могућем року.

Др сц. мед. Тибор Чањи – субспецијалиста интервентни кардиолог са ИКВБ ће у периоду од 10.06. до 14.06.2019. године у Општој болници Зрењанин обављати ову инвазивну процедуру код свих пацијената које је евентуално задесио срчани удар, са циљем да се избегну нежељене последице истог и смањи листа чекања. На тај начин се код пацијената избегавају операције на отвореном срцу чиме се раније успоставља њихова радна и функционална способност.