II НАЦИОНАЛНИ КОНГРЕС ГЛАВНИХ СЕСТАРА СРБИЈЕ ОДРЖАН У ЗРЕЊАНИНУ

Други Национални конгрес главних сестара Србије са међународним учешћем, под мотом „Различитост кроз јединство“ је одржан у хотелу Војводина, у организацији Савеза удружења здравствених радника Србије и Друштва медицинских сестара-техничара и бабица Србије, под покровитељством Министарства здравља Републике Србије и Коморе медицинских сестара и здравствених техничара Србије.

Конгрес је одржан у периоду 29.11 – 02.12.2018. године. Аредитован је за лекаре специјалисте свих специјалности, медицинске сестре, здравствене техничаре, лабораторијске техничаре, физиотерапеуте и друге.

На свечаном отварању госте су поздравили др Вицко Ференц, државни секретар у Министарству здравља,  директорка Опште болнице “Ђорђе Јоановић” Зрењанин, др Ивана Тешић, председница Савеза здравствених радника Србије, Мр.сц.мед Радмила Нешић, а као домаћин, испред Савеза здравствених радника Зрењанин, председница Ђурђица Шљапић.

Бројни здравствени радници Србије присуствовали су великом броју стручних предавања и интерактивних радионица.

Присутни су имали прилику да чују стручна саопштења о начину руковођења у Општој болници Зрењанин, Дому здравља Зрењанин и Дому за смештај душево оболелих лица Нови Бечеј.

О раду Опште болнице „Ђорђе Јоановић“ Зрењанин говорила је главна сестра Болнице – Специјалиста струковна медицинска сестра из области клиничка нега Андријана Сантовац, о електронској пријави новорођенчета у Општој болници Зрењанин говорила је Виша гинеколошка акушерска сестра Маја Ламбић, а рад Ангио сале представила је медицинска сестра Слађана Кнежевић.